Yay Burcunun Aşk Hayatı

Yay Burcunun Uyumu

askErkeğinin;

Yay burcu erkeği özgürlüğüne çok düşkün olduğu için aşırı sahiplenilmekten ve kıskanılmaktan hoşlanmaz. Bağımsızlık alanının kısıtlanacağından endişe eder. İstediği gibi davranmak arzusundadır. Onun için rahatlık çok önemlidir. Aynı şekilde kendisi de partnerinin hayatına karşı son derece saygılıdır. Aşırı kıskanç tavırlar içerisine girerek onu bunaltmaz. Zira Yay erkeği kendi özgürlüğüne önem verdiği gibi karşısındaki insanın da yaşantısına saygılıdır. Bu onun sevgilisine değer vermediğini göstermez. Tam aksine birlikte olduğu kişiyi çok sever. Ancak onu çok sıkboğaz etmez. Şarkıda geçen “hem çok seviyordun, hem beni yormuyordun” cümlesi sanki Yay burcu için yazılmıştır. Rahat bir insandır, gereksiz komplekslere kapılmaz, anlayışlıdır. Aynı zamanda birlikte olduğu kişiye çok fazla değer verir. Bundan dolayı uzun süreli ilişkiler kurabilir. Ancak Yay burcu değişiklikten çok hoşlanır.

Bir kişiye bağlı olması için onu çok sevmesi gerekir. Kendisine değerli olduğunu hissettiren, sevdiği bir partner ile düzenli bir ilişki sürdürebilir. Aksi takdirde yeni arayışlara da girebilir.Yay burcu erkeği özgürlüğüne düşkün olduğu için evliliğe pek sıcak bakmaz. Ancak karakter olarak uyuştuğu, anlaştığı ve çok değer verdiği bir kişi ile birlikteyse evliliği düşünebilir. Bundan dolayı öncelikle zihinsel olarak tatmin edilmelidir. Yani kendi hayat anlayışına, düşünce yapısına uygun bir partner bulmadan, sadece karşısındaki kişinin dış görünüşüne bakarak evliliği düşünmesi mümkün değildir.

Yay erkeği canlı, dışa dönük, hareketli ve yenilik arayışında olan bir tiptir. Partnerinin de kendisi gibi yaşam enerjisine sahip, yeni şeyler keşfetmekten hoşlanan bir hanım olmasını ister. Ayrıca onunla birlikte olacak kişinin komplekslerinden arınmış, rahat bir insan olması gerekir. Çünkü Yay erkeği gereksiz kıskançlıklar ile baskı altına alınmaktan hiç hoşlanmaz.

Kadınının;

Yay burcu kadınının yeniliğe ve değişime açık bir yapısı vardır. Dışa dönük olduğu için sürekli yeni şeyler keşfetmek ister. Dolayısıyla kendisinin hayatına canlılık, yenilik ve değişim katabilecek erkekler ilgisini çeker. Ayrıca çok dürüst, açık ve net bir kişiliğe sahiptir. Birlikte olduğu erkeğin de bu özelliklere sahip olmasını ister. Onun hayatında yalana ve safi olmayan bir ilişkiye yer yoktur.

Özgürlüğüne de çok düşkün olan Yay kadını, kısıtlanmaktan hiç hoşlanmaz. Bağımsızca hareket etmek ister. İsteklerine ve eylemlerine müdahale edildiği an kendisini baskı altında hisseder. İlişki onun için bunaltıcı bir hüviyet kazanır. Bu durumda da ayrılık kaçınılmaz olur. Sonuç olarak Yay kadını ile birlikte olan bir erkek asla onun hareket alanını sınırlandırmamalıdır.

Yay burcu kadını için aşk hayatında güven çok önemlidir. Ancak güvendiği ve sadakatine inandığı bir erkekle ciddi ilişki kurabilir. O ilişkisini güven ve sadakat kavramları üzerine inşa etmek ister. Çok baskıcı ve kıskanç bir yapısı yoktur. Kendisi özgürlüğüne düşkün olduğu gibi partnerinin de özgürlük alanını kısıtlamaz. Onunla birlikte dışa dönük, heyecan dolu bir hayat yaşamak ister. Yeni şeyler keşfetmek ve hayat deneyimini sürekli daha üst noktaya taşımak ister. O, sürekli evde bulunmaktan hiç hazzetmez. Evde bir işi varsa onu çabucak tamamlayıp kendini dışarı atmak ister. Yay kadını hayatı her yönüyle tecrübe etmek ister. Her şeyin tadına bakmak ve nasıl olduğunu bilmek arzusundadır. Bu sebepten dolayı hiç hesapta yokken evliliğe de yönelebilir. Ancak onunla evlenen kişi asla “nikahı yaptık, onu kendime bağladım, artık istediğim gibi yönlendirebilirim” gibi bir anlayışla hareket etmemelidir. Zira Yay kadını evlilik yaşantısında da özgürce hareket etmek ve dışa dönük yaşamak isteyecektir.