Yay Burcunun Cinsel Hayatı

Yay Burcunun Uyumu

cinsellik

Erkeğinin;

Yay burcu erkeği ateş elementinden olduğu için son derece enerjik bir yapıya sahiptir. Onun bu özelliği cinsel yaşamına da yansımıştır. Son derece hareketli ve canlıdır. Ancak hızlı ve aceleci olduğu için partneri tarafından bencillik ile de suçlanabilir. Örneğin; partneri su elementinden olursa onun duygusal ve hassas yapısına hitap etmeyebilir. Bu da onun düşüncesiz bir insan olduğu izlenimini uyandırabilir.

Yay burcu erkeği her zaman farklılıktan, değişimden ve maceradan hoşlanan bir karakter yapısına sahiptir. Bu özelliğini cinsel hayatına da aksettirmiştir. Sınırları zorlayan davranışlarda bulunabilir. Sıra dışı fanteziler geliştirip bunları yaşamaktan keyif alacaktır.

Yay burcu erkeğinin cinsel yaşantısında en iyi anlaştığı burçlar ise; ateş grubundan Aslan, Koç, Yay ile hava grubundan Kova, Terazi ve İkizler burçlarıdır. Toprak ve su grubu burçlar ile anlaşması biraz daha zordur.

Kadınının;

Yay burcu kadını cinsel hayatında da hızlı ve hareketlidir. Hayatın her alanında olduğu gibi cinsel yaşantısında da yeniliklere açıktır. Farklı deneyimler yaşamak ister. Cinsel yaşantısında da aktif olarak hareket etmek ister. Tüm kontrolü karşı tarafa vermekten ve onun istekleri doğrultusunda hareket etmekten hiç hoşlanmaz. Cinsel deneyim esnasında inisiyatif almak ve canlı olmak ister.

Yay burcu kadını karakterinin en önemli özelliği olan özgürlükçü anlayışını cinsel yaşamına da aksettirir. Kendisini rahat ettiren, istediği gibi hareket etmesini sağlayan bir partnerinin olmasını ister. Yay kadını için pasif kalmaktansa kontrolü ele geçirmek daha makbuldür.

Yay burcu kadınının cinsel uyumu yakalayabileceği burçlar ateş elementinden Aslan, Koç ve Yay burçlarıdır. Bunun yanında hava elementinden olan Terazi, Kova ve İkizler ile de gayet uyumlu bir cinsel hayatı paylaşabilir. Toprak grubundan olan burçlarla ise anlaşması biraz daha zordur. Ancak su grubu burçlarının duygusal ve hassas yapısı ilişkiye yeni bir renk katabilir. Dolayısıyla su grubu burçlarıyla toprak grubu burçlarına nispeten daha iyi anlaşır.